Flash FM

Polecamy

Alergen – III. Nowy album!

Lekki, świeży i chwytliwy – tak można w kilku słowach opisać najnowszy krążek zespołu Alergen, który właśnie doczekał się swojej premiery. To już trzecia płyta na ich koncie, a numery na niej zawarte są uniwersalne, motywujące i idealnie wpisują się w obecne czasy. Sam singiel promujący płytę zapowiada nam jaka ona będzie. Utwór „Wszystko jedno” mówi bowiem o tolerancji, otwartości na świat oraz walki o swoje marzenia i cele. Jednak utwór ten nie jest pierwszym, który ujrzał światło dzienne. W między czasie zespół opublikował 2 utwory: wakacyjne „Nagie Tango” oraz refleksyjne „Wodospady”.

Ponadto na płycie znalazło się 10 premierowych utworów oraz 3 bonusy, single, które pojawiły się już w latach 2017-2019. Całość tworzy spójną składankę w charakterze klasycznego pop rocka o lekkich kompozycjach gitarowych oraz uniwersalnych i ponadwczasowych tekstach z którymi każdy może się utożsamić.

Zespół pracował nad płytą pod czujnym okiem Marcina Limka, który znany jest ze współpracy między innymi z zespołem IRA, Anią Wyszkoni czy Beatą Kozidrak. W skład zespołu wchodzą Paweł Nawrocki – lider, wokalista i gitarzysta, który również odpowiada za muzykę i słowa wszystkich utworów. Adrian Górka – gitara, Krzysztof Domienik – perkusja oraz Krzysztof Ropicki gitara basowa.

Na trzeciej płycie da się zauważyć, że grupa jest silnie związana ze sobą oraz że kontynuują linie obraną w poprzednich swoich krążkach. Słychać jednak, że zespół się rozwija, dojrzewa i nabiera szlachetności niczym dobre, czerwone wino. Miejmy nadzieję, że trasa promująca album jak najszybciej będzie mogła się odbyć, bowiem Alergenu najlepiej słucha się na żywo. Natomiast póki co zapraszamy do cyfrowego odsłuchu i śledzenia zespołu na mediach społecznościowych.

Tracklista:
01 – Wodospady
02 – Wszystko jedno
03 – Nagie Tango
04 – Eco song
05 – Lepiej zapomnieć
06 – Sen
07 – Zapominam się
08 – Złudzenie
09 – Kolejny raz
10 – Na nowo

11 – Mamy czas
12 – Zanim powiesz cześć
13 – Zaczekam na lepszy czas

Album do nabycia we wszystkich dobrych sklepach muzycznych i w streamingu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem " * ".