Flash FM

Polecamy

„100% bawełna” od Mirami

Nowy singiel ukraińskiego zespołu Mirami pt. „Бавовна – солодка вата” (tłum. „Bawełna – wata cukrowa”) pojawił się już w sieci.

Piosenka utrzymana jest w oryginalnym stylu Mirami, w której oprócz wnikliwego tekstu czuć mocny taneczny rytm.

Utwór jest mieszanką bólu narodu ukraińskiego i jego optymizmu, jak również zdolności w dostrzeganiu humoru w życiowych problemach. To właśnie przybliża do zwycięstwa Ukrainę, kiedy naród nie poddaje się psychicznie i nie rozpacza.

Geneza powstania utworu dotyczy początku marca 2022 roku, kiedy eksplozje okresowo zaczęły być słyszalne w rosji (obwód kurski, biełgorodzki, zwłaszcza wojskowe centra administracyjne oraz fabryki wojskowe). Mieszkańcy obwodów słyszeli różne głośne eksplozje, jednak rosjanie za bardzo boją się przede wszystkim przyznania do porażki, w tym ponoszenia strat, jak i również aresztowań przez „stróżów prawa”. W związku z zaistniałą sytuacją w Biełgorodzie zaczęli nazywać eksplozje „chłopkami” (tłum. „Klapsami”) zamiast nazywać to prawidłowo. Słowo „chłopok” w języku rosyjskim ma również inne znaczenie: „bawełna”. Dlatego Ukraińcy zaczęli traktować żartobliwie tę nazwę mówiąc, że znowu słychać „bawełnę na rosji”. I każda nowa wiadomość o wybuchach/bawełnie na rosji to dla Ukraińców słodka wiadomość jak wata cukrowa, która przybliża koniec wojny.

„Wierzymy w nasze zwycięstwo. Wierzymy w powrót naszych żołnierzy do swoich domów, rodzin. Z naszej strony staramy się robić wszystko w różny sposób, aby przybliżyć to zwycięstwo. Jednym z tych sposobów jest właśnie ten singiel. Dziękujemy całej Polsce, która mocno pomaga Ukrainie w ciężkiej walce o wolność i demokrację. JESTEŚCIE KOCHANI!” – mówi Mirami.

Single do nabycia we wszystkich dobrych sklepach muzycznych i w streamingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem " * ".